Sık Sorulan Sorular

Duvar Kağıtları Silinebilirmi?

Duvar kağıdınızın üzerinde yazan talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir hatta bazı ürünleri hem silebilir hemde fırça yardımıyla veya sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bunun için duvar kağıdınızın üzerindeki standart sembollere ve talimatlara bakmanız yeterlidir.

Hangi Boyanın Üzerine Yapıştırabilirim?

Duvar Kağıtları en iyi plastik boyalara yapışmaktadır, plastik boyadan sonra subazlılı ve silikon bazlı boyalarada gayet rahat yapıştırabilirsiniz. Eğer ki duvardaki boya veya yüzeyden tereddütünüz varsa duvar kağıtları tutkalınızı ağaç tutkalı katarak güçlendirebilirsiniz. Duvar Kağıdı üstüne duvar kağıtları yapıştırılmaz

Duvar Kağıtları Duvara Zarar Verir mi?

Duvar kağıtları duvara uygulanırken kesinlikle duvara zarar vermez. Duvardan sökerken ise; ılık su ile ıslatılıp yumuşamasını 2 saat kadar bekledikten sonra dikkatlice sökülürse duvarlarınıza zarar vermez.

Duvar Kağıtları Uygulanacak Zemin Nasıl Olmalı?

Zemin üzerindeki çatlaklar ve delikler alçı ile doldurularak düz bir zemin elde edilmelidir.

Uygulama yapılacak zeminin nem, rutubet, kir, pas ve yağdan arındırılmış temiz bir yüzey olması gerekmektedir.

Daha önceden duvar kağıdı uygulanmış ise eski kağıtlar sıcak su ile yumuşatılmalı ve belirlibir süre bekledikten sonra duvardan tamamen sökülmelidir.

En son astar boya atılıp yüzeyin kurumasının ardından duvar kağıtları duvara yapıştırılmalıdır. Sadec alçı yapılmış astar boya yapılmamış yüzeye duvar kağıtları yapışmaz, kısa sürede kağıtlar duvardan açılma yapar.

Duvar kağıtlarının en iyi şekilde duvara yapışması için uygulama esnasında ve sonrasında ki 36 saatlik süre içinde pencereler ve kapılar kapalı tutulmalıdır.

Nekadar Duvar Kağıdı Almalıyım?

Duvarların metrekaresi hesaplandıktan sonra seçmiş olduğunuz duvar kağıtlarının rulo/metrekare’sine bölerek kaç rulo duvar kağıdı alacağınıza hesaplıyabilirsiniz.

Örneğin duvarınız 35 metrekare ise ve sizin seçmiş olduğunuz duvar kağıtlarının 1 rulosu 16,5 metrekare ise 35/16,5=2,12 dir. Yani 2 rulo yetmeyeceği için 3 rulo almanız gerekmektedir.

Duvar Kağıdı Hesaplı mıdır?

Duvar kağıtları, duvar dekorasyon malzemeleri içinde en hesaplı olan üründür.

Duvar kağıtlarının metrekare fiyatları, diğer dekorasyon malzemelerinin metrekare fiyatlarından daha düşüktür. Uygulama maliyetlerini de hesapladığımızda, duvar kağıtlarının metrekare başına uygulanma maliyeti diğer dekorasyon malzemelerinin yarısından dahi azdır. Eğer ki, bakım, onarım ve temizlik maliyetlerini de hesaplarsak, duvar kağıtları diğer duvar dekorasyon malzemelerinden çok daha düşük fiyatlara mal olmaktadır.

Duvar kağıtlarının bir diğer ekonomik avantajı da değişim maliyetinin çok düşük olmasıdır. Uygulamış olduğunuz duvar kağıtlarının duvardan sökülmesi ılık bir su yardımıyla nerdeyse sıfır maliyetle sağlanmaktadır. Ayrıca duvarınızda herhangi bir tadilat masrafıda çıkarmaz. Yeniden alçı tamiri gerektirmez.

Duvar kağıtlarının kullanım ömrü ortalama on senedir. En ucuz olduğu düşünülen Duvar Boyası ile kıyaslandığında, boyanın 3-5 sene sonra solma kararma ve fazla kir tutma gibi dezavantajlarının karşısında Duvar kağıdı yine daha tasarruflu ve daha hesaplıdır.  Uzun ömürlü dekorasyon malzemesi olması sebebiyle de, duvar kağıdı ekonomikliğini bir kez daha ispatlamaktadır.

Gerek satın alma, uygulama, gerekse kullanım ve değişim olmak üzere yukarda yazılan maddeleri göz önünde bulundurduğumuzda, Duvar Kağıtlarının duvar dekore etmek için en hesaplı ürün olduğunu görmüş oluyoruz.

• 3 Boyutlu Duvar Kağıtları Özellikleri
• Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır
• Sık Sorulan Sorular
• Duvar Kağıdı Modelleri
• Duvar Kağıtları Çeşitleri