Duvar Kağıtları Hesaplı mıdır?

Duvar Kağıdı Hesaplı mıdır?

          
 
- Duvar kağıtları, duvar dekorasyon malzemeleri içinde en hesaplı olan üründür.
 
 
- Duvar kağıtlarının metrekare fiyatları, diğer dekorasyon malzemelerinin metrekare fiyatlarından daha düşüktür. Uygulama maliyetlerini de hesapladığımızda, duvar kağıtlarının metrekare başına uygulanma maliyeti diğer dekorasyon malzemelerinin yarısından dahi azdır. Eğer ki, bakım, onarım ve temizlik maliyetlerini de hesaplarsak, duvar kağıtları diğer duvar dekorasyon malzemelerinden çok daha düşük fiyatlara mal olmaktadır.
 
 
- Duvar kağıtlarının bir diğer ekonomik avantajı da değişim maliyetinin çok düşük olmasıdır. Uygulamış olduğunuz duvar kağıtlarının duvardan sökülmesi ılık bir su yardımıyla nerdeyse sıfır maliyetle sağlanmaktadır. Ayrıca duvarınızda herhangi bir tadilat masrafıda çıkarmaz. Yeniden alçı tamiri gerektirmez.
 
 
- Duvar kağıtlarının kullanım ömrü ortalama on senedir. En ucuz olduğu düşünülen Duvar Boyası ile kıyaslandığında, boyanın 3-5 sene sonra solma kararma ve fazla kir tutma gibi dezavantajlarının karşısında Duvar kağıdı yine daha tasarruflu ve daha hesaplıdır.  Uzun ömürlü dekorasyon malzemesi olması sebebiyle de, duvar kağıdı ekonomikliğini bir kez daha ispatlamaktadır.
 
 
- Gerek satın alma, uygulama, gerekse kullanım ve değişim olmak üzere yukarda yazılan maddeleri göz önünde bulundurduğumuzda, Duvar Kağıtlarının duvar dekore etmek için en hesaplı ürün olduğunu görmüş oluyoruz.